Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Čtvrtek 02. dubna 2020 (11:44 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Beran
Erika - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Žeryk

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Dobrovolný svazek obcí s názvem Mikulovsko

Mikroregion Mikulovsko se rozkládá v jihozápadní části okresu Břeclav, na území o velikosti 225 km2, při státní hranici s Rakouskem. Mikulovsko, s typicky venkovským charakterem, teplým podnebím a dostatkem vody, má výborné podmínky pro zemědělské využívání. Zdejší zemědělská půda patří mezi nejúrodnější půdy na území České republiky. Mikulovsko, se svými přírodními, kulturními, historickými a geografickými podmínkami, má velmi dobrý potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Průmyslová výroba se zaměřením na zpracování potravin a strojírenství, stavební činnost, obchod a služby související s cestovním ruchem jsou soustředěny v převážné míře v Mikulově.
Sedmnáct obcí tohoto mikroregionu Mikulovsko, ve kterých nyní žije téměř 20 000 obyvatel (1. 1. 2003 - 19 887), tvoří Dobrovolný svazek obcí Mikulovsko. Jedná se o obce Bavory, Brod nad Dyjí, Březí, Dobré Pole, Dolní Dunajovice, Dolní Věstonice, Drnholec, Horní Věstonice, Jevišovka, Klentnice, Milovice, Nový Přerov, Novosedly, Pavlov, Perná, Sedlec a město Mikulov.
Obce se společnými silami snaží prosazovat záměry, které svým rozsahem a významem přesahují každou z nich. Společně usilují o ochranu životního prostředí a dosažení ekologické stability území, koordinují významné investiční akce, zajišťují a realizují technickou infrastrukturu, zvyšují zaměstnanost a vytvářejí podmínky pro investování ve veřejném i soukromém sektoru, podporují rozvoj cestovního ruchu a v neposlední řadě také usilují o integraci mikroregionu z hlediska dopravní obslužnosti.


Procházky po krajině
Prosluněná půvabná krajina okolo středověkého Mikulova je pestrá a bohatá. Jedinečné přírodní krásy svádějí k celoročním procházkám a výletům. Obraz zdejšího kraje dotváří vzácné historické a architektonické památky. Bohatou historii, drahocenné památky a tradice zde naleznete v každé obci.
Starobylý region na jihu Moravy je proslulý svými vinicemi a vinařskými tratěmi známé mikulovské vinařské oblasti. V patnácti obcích mikulovského mikroregionu i v Mikulově samotném jsou prastaré vinařské tradice stále živé. Podzimní vzduch prosycený pachem vinných sklepů, pronikavá vůně burčáku, aróma mladých vín i buket starých zámeckých archívů jsou toho důkazem.

Turistické možnosti regionu:
Jedinečné přírodní krásy půvabné krajiny okolo Mikulova svádějí k celoročním procházkám a výletům. Obraz zdejšího kraje dotváří vzácné historické a architektonické památky. Bohatou historii, cenné památky a folklorní tradice zde naleznete v každé obci.
Tento region na jihu Moravy je proslulý svými vinicemi a vinařskými tratěmi známé mikulovské vinařské oblasti. V šestnácti obcích mikulovského mikroregionu jsou vinařské tradice, které se dědí z pokolení na pokolení, stále živé. Podzimní vzduch prosycený typickou vůní vinných sklepů, pronikavá vůně burčáku, aróma mladých vín i buket starých zámeckých archívů jsou toho důkazem.

Kontaktní informace:
IČ 70419027
č. bankovní spojení: KB Břeclav, č. ú. 272768860277/0100

Kontaktní kancelář
Budova Městského úřadu v Mikulově - vchod z Kostelního náměstí - přízemí

Poštovní adresa:
DSO Mikulovsko
PO BOX 38
692 01 Mikulov

předseda: Jozef Pavlík (starosta Březí)
místopředsedové: Petr Žluva (starosta Bavor) a Eduard Kulhavý (starosta Mikulova)
revizní skupina: Marie Bílková (starostka Bavor) a Michal Vago (starosta Jevišovky)
tajemník: Marcela Effenbergerová

KONTAKTNÍ ADRESA:

Dobrovolný svazek obcí s názvem Mikulovsko
Hlavní 113
691 81 Březí
Česko (CZ)
tel: (+420) 519 444 571

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE


Typ záznamu: Mikroregion
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 17.12.2003 v 09:05 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Aprílové počasí jsou časy i nečasy.
Aprílové počasí je nad ženu vrtkavější.
V dubnu se za den i devět druhů počasí sejde.
Na dubnové počasí je předem každá sázka ztracena.
Dubnové hřmění rozbíjí mrazy na mrazíky.
Bouřky v dubnu zvětšují mokré léto.
První bouřky se dostavují na křídlech jiřiček.
Přijde-li před Jiřím bouře, bude dlouho za kamny dobře.
Dokud není Jiří svatého, neboj se ty hada žádného.
Po svatém Jiří lezou hadi a štíři ze země a mají své právo.
 
dubna 1085: Vratislav II. obdržel v Mohuči za své služby Jindřichovi IV. královský titul, který však platil pouze pro jeho osobu.
dubna 1099: Bořivoj, bratr českého knížete, přijal s jeho svolením v Řezně od císaře Jindřicha IV. Čechy v léno.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz