Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Neděle 17. listopad 2019 (16:43 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Štír
Mahulena - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Bobeš
Den boje studentů za svobodu a demokracii

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Cyklistický výlet po Hostýnských vrších

Cykloturistika má v Hostýnských vrších velkou tradici. V roce 1885 byl v Bystřici pod Hostýnem založen Cyklistický spolek, první svého druhu na Moravě. V dnešní době najdete v Hostýnských vrších několik nově značených cyklo-turistických tras a konají se zde i cyklistické závody horských kol.

Nabízíme vám dva cyklistické výlety různé náročnosti, doporučované jako tipy na cyklistické výlety. Obě trasy jsou vedeny tak, aby turista viděl co nejvíce míst, která Hostýnské Vrchy skýtají. Oba výlety vás zavedou do malebných obcí s lidovou architekturou, jako jsou Rajnochovice a Rusava, jedna z nejkrásnějších obcí České republiky, navštívíte významné rekreační středisko Tesák, které je v zimě rájem nejednoho lyžaře, nebo se můžete podívat do pseudokrasových jeskyní v přírodní rezervaci Smrdutá.

Protože naše výchozí stanice - město Bystřice pod Hostýnem leží v podhůří Hostýnských vrchů, je třeba počítat s překonáním nějakých těch kopců a kopečků.

V nabídce jsou tyto dva cykloturistické výlety:
Na kole netradičně na Tesák
Na kole přes Klapinov na Rusavu

LOKALIZACE


Typ záznamu: Výlet
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 13.05.2004 v 08:46 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

V listopadu hřímí - sedlák vesnou sní.
Když ještě v listopadu hřmívá, úrodný rok nato bývá.
Listopadové hřmění pšenice ve zlato mění.
Když krtek v listopadu ryje, budou na vánoce létat komáři.
Stromy-li v listopadu kvetou, sahá zima až k létu.
Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.
Padá-li listí v listopadu, jistě brzy přijde led, ale dlouho nepobude.
Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí.
Studený listopad - zelený leden.
Padá-li první sníh, novembris, když země nebude zmrzlá, velikou škodu osení učiní a je vyleží aneb osení se pod sněhem paří a hnije. Ale jestli padne sníh, když země nejprve zmrzne, jest osení užitečný, nebo ono bezpečně v teple pod sněhem ve zmrznuté zemi leží.
 
17.11.2001: Pokračování výročního zasedání IMF a Světové banky, jež bylo předloženo z Washingtonu do kanadské Ottawy. Skupina dvaceti zemí se vyslovila proti přijetí tvrdých opatření namířených proti financování teroristických organizací. Fond poopravil svoji říjnovou předpověď pro světovou ekonomiku, a to ze 2,6 na 2,4 procenta.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz