Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Neděle 17. listopad 2019 (15:35 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Štír
Mahulena - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Bobeš
Den boje studentů za svobodu a demokracii

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

OKRUH PRO NÁROČNÉ - ŽELEZNÁ RUDA

Sedačkovou lanovkou vyjeďte na Pancíř, pokračujte kolem Tomandlova křížku po červené na Můstek. Po přibližně dalším kilometru odbočíte do prava a necháte se vést modrou po zpevněné stezce na Suché Studánky. Od tud po zelené až do obce Javorná. V ní si můžete dopřát občerstvení a odpočinku v místní restauraci a dále pak budete pokračovat po hlavní silnici E 53 směr Železná Ruda asi tak 2 kilometry než odbočíte do prava na cyklostezku. Po té se dostanete až k takzvanému "Obrázku". U něj se dáte na žlutou, která vás dovede na Šmauzy. Zde se opět mění turistické značení na zelenou, po které dojedete přes malebné údolí Staré Hájenky na Nový Brunst a Gerlovo Huť. Zde však musíte odbočit do prava a 5ti kilometrovým sjezdem po hlavní silnici se dostanete zpět do Železné Rudy.

LOKALIZACE


Typ záznamu: Výlet
AKTUALIZACE: Kateřina Vlášková (TO 06) org. 2, 10.11.2005 v 09:18 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

V listopadu hřímí - sedlák vesnou sní.
Když ještě v listopadu hřmívá, úrodný rok nato bývá.
Listopadové hřmění pšenice ve zlato mění.
Když krtek v listopadu ryje, budou na vánoce létat komáři.
Stromy-li v listopadu kvetou, sahá zima až k létu.
Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.
Padá-li listí v listopadu, jistě brzy přijde led, ale dlouho nepobude.
Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí.
Studený listopad - zelený leden.
Padá-li první sníh, novembris, když země nebude zmrzlá, velikou škodu osení učiní a je vyleží aneb osení se pod sněhem paří a hnije. Ale jestli padne sníh, když země nejprve zmrzne, jest osení užitečný, nebo ono bezpečně v teple pod sněhem ve zmrznuté zemi leží.
 
17.11.2001: Pokračování výročního zasedání IMF a Světové banky, jež bylo předloženo z Washingtonu do kanadské Ottawy. Skupina dvaceti zemí se vyslovila proti přijetí tvrdých opatření namířených proti financování teroristických organizací. Fond poopravil svoji říjnovou předpověď pro světovou ekonomiku, a to ze 2,6 na 2,4 procenta.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz